قوانین و مقررات


باتوجه به اینکه تمامی خدمات ارائه شده در مجموعه داربست باروز تابع قوانین مطروح در این بخش است مطاله آن پیش از استفاده از خدمات الزامی بوده. تمامی قوانین داربست باروز بر اساس ماده 10 قانون مدنی و قانون تجارت الکترونیک تنظیم گردیده و هرگونه سفارش و عضویت نام در این مجموعه به معنای پذیرش این شرایط و قبول کلیه قوانین از طرف شما می‌باشد.

1- تعاریف و اصلاحات

در قرارداد حاضر الفاظ زیر دارای معانی مشروح هستند.

 1. داربست باروز : مجموعه نرم افزاری است که شامل اپلیکیشن و وب سایت و کلیه نرم افزارهای وابسته به آن
 2. کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی که در مجموعه داربست باروز ثبت نام نماید این فرد می‌تواند اعم از مشتری و متخصص باشد
 3. مشتری: کاربری که متقاضی خدمات داربست باروز است .
 4. متخصص: عبارست از کاربری که به عنوان متخصص در داربست باروز ثبت نام نموده و پس از طی مراحل مصاحبه و دروه آموزشی به طور رسمی همکاری خود را با داربست باروز آغاز کرده باشد.
 5. سرویس : هرگونه خدمتی که توسط متخصصان به مشتری ارائه گردد.
 6. خدمات: خدماتی که داربست باروز در راستای ارتباط مشتری و متخصص ارائه می‌دهد.
 7. حساب کاربری: شامل صفحه شخصی ،‌نام کاربری و سابقه فعالیت کاربر ،‌که پس از ثبت نام در اپلیکیشن داربست باروز در اختیار کابر قرار می‌‌گیرد

خدمات و سرویس ها

 1. داربست باروز مستقیما هیچگونه سرویسی ارائه نمینماید. بلکه تنها ایجاد کننده پل ارتباطی بین مشتری و متخصصان جهت تهسیل در ارائه دریافت سرویس است . بدین معنا که متخصص میان پذیرش و درخواست خدمات یا رد آن مخیر است و مشتری نیز پس از ارسال درخواست خدمت و مشخص شدن متخصص می‌تواند درخواست خود را انصراف دهد. بدین وصف ،‌ هر سفارشی که که در قالب داربست باروز انجام می گردد یک قرارداد مستقل مابین متخصص و مشتری بوده و خدمات داربست باروز تنها زمینه ساز انعقاد این قرارداد میان مشتری و متخصص است.
 2. داربست باروز با پیگیریهای مداوم و نظارت کامل بر نظرات مشتریان در خصوص خدمات ارائه شده، سعی در فراهم ساختن بستری شفاف و سرعت بخشیدن و تسهیل سفارش گذاری دارد. لیکن باید در نظر داشت ،‌ باتوجه به نسبی بودن مفهوم کیفیت و مجزا بودن قرارداد مشتری با متخصص از توافقات داربست باروز با کاربران ،‌ داربست باروز هیچگونه مسئولیتی اعم از مدنی و کیفری در قبال نوع و میزان کیفیت سرویس ارائه شده و وقایع و مشکلات احتمالی آتی آن ، در مقابل کاربران و اشخصاص ثالث نخواهد داشت.
 3. خدمات داربست باروز شامل ارائه سهولت سفارش گذاری، پیشنهاد متخصصان خوش نام ،‌ امکان مقایسه قیمت های پیشنهادی و شفافیت قیمت خواهد بود.
 4. داربست باروز همواره در تلاش برای بهبود بخشی به خدمات خود و جلب رضایت کاربران است . در همین راستا ممکن است ویژگیها یا عملکردهایی را اضافه یا حذف کند ،‌یا محدودیت ها را کاهش یا افزایش دهد همچنین ممکن است یکی از سرویسها را بطور کامل متوقف کرده یا به حالت تعلیق درآورد. لذا ادامه استفاده کاربر از خدمات داربست باروز به معنای پذیرش این تغییرات خواهد بود.

امور مالی

 1. دانلود نصب و ثبت نام در نرم افزارهای داربست باروز رایگان است و هزینه ای که محاسبه و از مشتری دریافت میگردد،‌ تنها مشتمل بر بهای سرویس ارائه شده توسط متخصص می‌باشد. بدیهی است فراهم آوردن ملزومات این استفاده از جلمه اینترنت مورد نیاز و سیستم های الکترونیکی هوشمند تماما به عهده کابر خواهد بود.
 2. محاسبه هزینه بر اساس فهرست بهای تائید شده توسط مشتری خواهد بود. بدین معنا که سفارش مشتری همراه با فهرست بهای قیمتهای پیشنهادی داربست باروز که بر اساس عرف بازار محاسبه شده است، برای متخصص ارسال میگردد.
 3. پس از انجام هر پروژه متخصص ملزم به تنظیم فاکتور بر اساس فهرست بهای توافق شده در سفارش می‌باشد. لذا مشتری تنها موظف به پرداخت «اجرت فاکتور شده» بوده و کلیه پرداخت های خارج از چارچوب فاکتور از جمله انعام و غیره اختیاری بوده و از حمایت داربست باروز خارج است.
 4. 10% از مبلغ کل پروژه بعنوان بیعانه هنگام ثبت سفارش می‌بایست پرداخت گردد و الباقی آن پس از تکمیل پروژه تسویه میگردد.
 5. کلیه مبالغی که توسط نرم افزار برای کار داربست محاسبه شده است برای مدت یک روز تا یک ماه میباشد.
 6. چنانچه پس از اتمام پروژه مشتری درخواست جمع آوری سازه را اعلام نماید اجاره یکماه کامل محاسبه می شود. در صورتی که مشتری بیش از 3 روز در پرداخت اجاره بها ماه بعد تاخیر نماید متخصص حق دارد داربست را جمع نموده و مشتری حق هیچگونه اعتراض یا شکایت و دخالت را نخواهد داشت.
 7. اگر به هر دلیلی گروه داربست بند در محل پروژه حاضر نگردید . داربست باروز موظف است گروه دیگری را در اسرع وقت به محل اعزام نماید. درغیر این صورت مبلغ بیعانه عودت داده می‌شود.
 8. تا قبل از زمان اعزام گروه داربست به محل پروژه امکان کنسل نمودن آن مسیر میباشد.

ثبت سفارش

 1. برای استفاده از خدمات داربست باروز، مشتری باید در اپلیکیشن مشتری ثبت نام کرده و سفارش خود را نهایی نماید. در صورتی که نهایی شدن سفارش معلق بماند سفارش به متخصص ابلاغ نشده و داربست باروز قادر به انجام خدمت نخواهد بود.
 2. مشتری موظف است کلیه اطلاعات خاص ، از جمله نماهای با زاویه خاص و نماهای دارای ستون رومی بزرگ و یا هر توضیحی که ممکن است در تصمیم متخصص برای قبول یا رد خدمت تاثیر گذار باشد را در بخش توضیحات ذکر نماید. توافق شفاهی مشتری با متخصص به هیچ وجه قابل پیگیری توسط داربست باروز نخواهد بود.
  تبصره: در صورتی که مشتری در خصوص بیان این موارد کوتاهی نماید کلیه‌ی خسارات احتمالی از جمله هزینه ای که متخصص برای کارشناسی متحمل خواهد شد به عهده وی خواهد بود.
 3. پس از توافقات نهایی مشتری موظف است در زمان مقرر در محل بیان شده (نشانی‌ که در درخواست سرویس ثبت شده ‌است) حضور یابد، در غیر این صورت شرکت مجاز خواهد بود هزینه ایاب و ذهاب متخصص به اضافه دویست هزار ریال تا دو میلیون ریال جریمه را از اعتبار وی کسر یا از نام‌برده وصول نماید. وصول این مبلغ، نافی اختیار شرکت برای انسداد حساب کاربری مشتری موصوف نخواهد بود.
 4. مشتری موظف است هزینه‌ی سرویس را به یکی از روش های مذکور در اپلیکیشن داربست باروز، و با در نظر گرفتن کلیه مقرراتی که در بخش مالی و تخفیف آورده شده است، پرداخت نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل در پرداخت کاربران می توانند با پشیبانی داربست باروز تماس بگیرند.
 5. در صورت لغو سفارش پس از منقضی شدن فرصت لغو، در صورت انجام شدن بخشی از سفارش از جمله ارسال متخصص و غیره و یا ایجاد هزینه‌ی فرصت برای متخصص مانند رزرو خدمت در زمان اوج سفارشات، هزینه‌ی خدمت انجام شده و خسارات مربوط به هزینه‌ی فرصت در حد متعارف در حمایت از متخصص از مشتری اخذ خواهد شد.
 6. تبصره: لغو سفارش و استرداد هزینه ها پس از خدمت رسانی ممکن نبوده و مشتری موظف به پرداخت هزینه ها می باشد.
  تبصره: داربست باروز هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در خصوص سرویس‌ها ندارد. نمایش نظرات کاربران در به هیچ وجه به معنی تایید فنی داربست باروز درباره محتویات نظر نیست.
 7. با توجه به ماهیت سرویس ها، پس از گذر زمان طولانی از انجام سرویس، امکان کارشناسی و راستی آزمایی در خصوص دعاوی از بین خواهد رفت، لذا مشتری متعهد می‌گردد در صورت بروز مشکلات احتمالی این موارد را حد اکثر طی دو هفته تقویمی به داربست باروز اطلاع دهد. عدم توجه به این موضوع به معنای رضایت مشتری و اسقاط کلیه دعاوی آتی وی در این خصوص خواهد بود.

حقوق و تعهدات شرکت

 1. داربست باروز متعهد به اجرای قوانین جمهوری اسلامی در کلیه ی فعالیتهای خود خواهد بود.
 2. شرکت متعهد به تلاش برای ارائه‌ی سرویس پر سرعت و باکیفیت است و در این راستا با به‌روزرسانی مداوم تارنما و نرم‌افزارها، متناسب با نیاز کاربران، سطح خدمات ارائه‌شده را ارتقا می بخشد.
 3. شرکت نهایت سعی خود را در خصوص ارتقای کیفیت و سرعت خدمات داربست باروز خواهد نمود. لیکن عواملی چند از جمله سرعت اینترنت و سیستم الکترونیکی هوشمند مورد استفاده کاربر بر کیفیت خدمات داربست باروز تاثیر مستقیم دارد. لذا برای استفاده ایده آل از خدمات مذکور، بهتر است از مرورگرهای به روز شده و اینترنت و سیستم الکترونیکی هوشمند با سرعت متعارف استفاده نمایید.
  تبصره: شرکت نمی‌‌تواند اجرا شدن اپلیکیشن داربست باروز را در تمامی سخت‌افزارها، دستگاه‌های تلفن همراه یا شبکه‌های ارتباطی تضمین نماید.
 4. شرکت متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که در نتیجه‌ی استفاده‌ي کاربران از خدمات داربست باروز در نرم‌افزار ثبت و ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات به‌شرح زیر است:
  • اطلاعاتی که کاربر به‌صورت مستقیم در فرم مشخصات ثبت‌نام، درخواست خدمت و ... در اختیار شرکت قرار می‌‌دهد.
  • اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربر از خدمات داربست باروز در این برنامه ذخیره می‌‌شود؛ از جمله موقعیت مکانی محل درخواست خدمت، هزینه‌ی خدمت، تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات داربست باروز و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری که کاربر با استفاده از آن از خدمات داربست باروز استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و امثال آن.
 5. در راستای ایجاد بستر شفاف برای کاربر،ممکن است شرکت به کاربران اجازه ‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای داربست باروز منتشر کنند. محتوای تولیدشده - و نه کپی‌شده - توسط کاربران به‌شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد. اما کاربران با بارگذاری این موارد روی نرم‌افزارهای داربست باروز اجازه‌ی استفاده، تغییر و انتشار آن را به هر نحو و در هر زمان به‌صورت رایگان، غیرقابل‌رجوع و قابل انتقال به شرکت واگذار می‌‌کند.
 6. شرکت متعهد می‌‌شود که اطلاعات ذخیره ‌شده در اپلیکشین داربست باروز را تنها در جهت بهبود کیفیت خدمات داربست باروز استفاده نماید.
 7. داربست باروز کلیه اطلاعات فنی را که کاربران مشاهده میکنند ردیابی میکند تا به این ترتیب، قادر به تعیین محبوبیت خدمات و بالا بردن کیفیت خدمات داربست باروز باشد. این اطلاعات در محتویات تبلیغاتی درون سایت یا عملکرد بهتر سرویس ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 8. شرکت متعهد است کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را در همین صفحه به روز رسانی نماید.
 9. داربست باروز متعهد میگردد پیش از توقف ارائه خدمات، کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری را پردازش و نهایی نماید. حق قطع ارائه کلیه و یا بخشی خدمات بدون اطلاع قبلی، برای داربست باروز محفوظ است.
 10. شرکت متعهد میگردد به مشکلات احتمالی اعلام شده توسط کاربران در خصوص سفارشات و پرداخت ها در اسرع وقت رسیدگی نموده و سعی بر رفع مشکلات مذکور نماید.
  تبصره: اعلام مشکلات مذکور تنها توسط کاربر و با همان نام کاربری که سفارش صورت گرفته است، ممکن خواهد بود. در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد استرداد با احراز هویت کاربر و تطابق آن با شماره حساب و یا کارت واریزی صورت خواهد پذیرفت.
 11. هدف اصلی داربست باروز جلب رضایت مشتری است. لیکن در بعضی مواقع در راستای ارائه خدمات ممکن است به دلیل اتفاقات غیر مترقبه و خارج از اختیار داربست باروز، از جمله شرایط اضطراری و فورس ماژور، قطع سراسری شبکه‌های ارتباطی، قطع برق، بسته شدن مسیر و .... در ارائه خدمات اخلال ایجاد شده و یا سفارشات ثبت شده لغو گردد. در این حالت تمام تلاش داربست باروز به جایگزینی متخصص مربوطه با متخصصای مشابه خواهد بود. در غیر این صورت هزینه های پرداختی توسط مشتری تمام و کمال عودت خواهد شد.
 12. داربست باروز حق عدم سرویس‌دهی به کاربران را برای خود محفوظ می دارد.
 13. داربست باروز مختار است هر گونه محتوایی که کاربران به تارنما یا اپلیکیشنها ارسال می‌کنند را به هر نحو که صلاح می‌داند برای توسعه و تبلیغ خدمات خود استفاده نماید.

حل اختلاف

 1. مشتری و متخصص می پذیرند که در صورت بروز هرگونه مشکل در نهایت آرامش و به دور از هرگونه تشنج مشکل مربوطه را با صلح و سازش و از طریق مذاکره حل نمایند. در صورتی که رفع مشکل از این طریق امکان پذیر نبود هر یک از طرفین می توانند شکایت خود را به داربست باروز ابلاغ نماید. در این حالت داربست باروز با توجه به مستندات، نظر کارشناس و با در نظر گرفتن قوانین، رأی صادر می‌نماید.
  تبصره: مشتری و متخصص می پذیرند رای داربست باروز در این خصوص نهایی بوده و برای طرفین الزام آور است.
 2. در صورت بروز اختلاف بین کاربران و داربست باروز، طرفین تلاش خواهند کرد اختلاف را به صورت مسالمت‌آمیز حل و فصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف به هیئت داوری مرضی الطرفین ارجاع داده خواهد شد.
 3. کلیه قوانین حاکم در نظام جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهد بود.
 4. این مقررات بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی به‌عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین کاربر و داربست باروز حاکم بوده و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی کاربر را در این خصوص بلا اعتبار می‌سازد.
 5. استفاده از تارنما و اپلیکیشن داربست باروز و طی کردن مراحل ثبت سفارش، به منزله‌ی مطالعه، آگاهی کامل و قبول تمامی شرایط و مقررات ذیل است. صرف استفاده کاربر از خدمات داربست باروز و ثبت سفارش مجدد، در حکم اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید و قبول تغییرات تلقی می‌‌گردد. لذا ضروری است پیش از استفاده از داربست باروز، این موارد را به‌دقت مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضاکننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به منزله امضای الکترونیک بوده و همانند امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.
 6. در صورتی که کاربر با مشخصات هویتی معین هم‌زمان به‌عنوان «مشتری» برای یک سرویس درخواست ارسال و همان فرد این درخواست را به‌عنوان «متخصص» قبول نماید، عمل مزبور تقلب قلمداد شده و شرکت را مجاز می‌سازد که چهار برابر هزینه‌ی سرویس انجام‌شده را از اعتبار متقلب وصول نماید. در شرایطی که این مبلغ تکافوی جبران خسارت وارده را نکند، شرکت مجاز خواهد بود خسارت وارده را از متقلب مطالبه نماید. وصول این مبالغ نافی حق شرکت برای انسداد حساب کاربری مذکور و سایر پیگیری‌های قانونی نخواهد بود. همچنین است در صورتی که وابستگان فرد اقدام به اعمال مشابه نمایند و یا کاربران به هر شکل نسبت به شرکت اِعمال حیله و تقلب نمایند و بدین‌وسیله موجبات ضرر شرکت را فراهم آورند.

با سپاس از اعتماد شما به داربست باروز جهت خدمت رسانی، با افتخار در کنارتان هستیم.